Cuma, Temmuz 18, 2008

İlkler

© 2005-2008; metnin ve fotografin her hakki saklidir. Izin alinmadan Lezize ve yan bloglari disinda hiç bir yerde hiç bir bahaneyle kullanilamaz.
Zaman içinde insan ilklerin farklı bir değeri olduğunu görüyor. Günün ilk ışıkları, ilk kar , ilk yağmur (mevsim içini kastediyorum)ilk yemek ki bu genel olarak acı bir tecrübedir. İlk denemem yemek kitabından kek yapmaktı ve kabartma tozu yazmadığı için koymamıştım. Sonuç hüsrandı. Hüsran burada biraz göreceli bir kavram. Kişiye göre değişiyor. Benim açımdan ben mahcup olmuştum yaptığım kek olmamıştı. Ama bu keki yaparken benim 9 yaşında annemin evde olmadığını düşünürsek annemin eve dönüşte ki hüsranı daha büyüktü. Mutfak hakkındaki fikirleri için anneme mikrofon uzatmayalım lütfen! Nerden geldim bu konuya. Hımm bu ilk kandil akşamıydı. Yemeklerin biri hariç ilk denediğim yemeklerdi. Lerdi çoğul ekine bakıp ziyafet var sanmayın. İşte bu yüzden bu kırmızı takımı serdik. Malum iştah açıcı özelliği olduğu söylenir bu rengin. Dünyada ki bir çok gıda firmasının logosu bu sebeple kırmızıymış. Ola ki yemekler damak zevkine hitap etmez. İştahı örtüyle açıp yemekleri bitirtmek maksat.
Ufak menü;

  • Enginar Çorbası
  • Elbasan tava
  • Mantarlı Pilav (ilk değildi)
  • Izgara Sebze Salatası
  • Enginar Salatası

Ve bu ilklerden enginar salatası ve enginar çorbasını beğendi bizim aile. Elbasan tavada kırmızı yetişti imdadıma bence? İşin bir başka boyutu ise şu günlerde siteye hiç bir yeni tarif ekleyemek. Ben bu gece resimleri koyarsam bakarsınız bir gayret gelir yarın tarifleri eklerim.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...