Salı, Ağustos 19, 2008

Kırmızı Kalpler

© 2005-2008; metnin ve fotografin her hakki saklidir. Izin alinmadan Lezize ve yan bloglari disinda hiç bir yerde hiç bir bahaneyle kullanilamaz.


Uzunca süren bir aradan sonra gidebildik arkadaşımıza. Eğer sevdiğiniz insanlarla birlikteyseniz zaten kalpleriniz orada ve doludur ama arkadaşım ilaveten küçük kalpçikler koydu sofraya. Ne olur ne olmaz diye düşündü sanırım ya kalbini evde brakıp gelen varsa? Gerçek bu istemediği bir yere giderse insan öyle soğuk öyle dokunulmaz olur ki iki kelime edilmez. Ama bu güzel sofraya oturanlar kalpleriyle gelmişti. Ev sahibi sadece eliyle değil kalbiyle hazırlanmıştı. ( Aman Allahım buna rağmen ben iki ay sonra ekleyebilidim) Ben böyle hazır sofralara oturunca kontrolü elde tutmakta zorlanırım;

Sigara börekleri çıtır çıtır çerez niyetine yenebilirdi, maalesef saymadan yedim, ( Ama dikkat ettim İrem'de az almadı. Yani lokmalarını saydım ki ben de ona göre bir ayar yapayım.)Kızartma ve et. Sürekli anlattığım yemek seçme huyum var buna ilaveten sevdiğim bir yemek olsa da ben pişirirsem yemesi hiç zevkli olmuyor. Kızartma ayrı güzel gelmişti bu yüzden. Zetinyağlılar ve diğer menü görünüyor.

Imm birde resmi unutulan bir pastamız var zannedersem onun yerine İrem evin minik perisini çekmiş. Onu paylaşamıyoruz. Ve hani bazılarının elinden güzel oluyor derler ya bu ev sahipleri de onlardan biri. Her şey çok güzeldi!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...