Cuma, Şubat 11, 2011

İstanbul Modern ve Sakıp Sabancı Müzesi


Geçen gün birbirine yakın oldukları için hem İstanbul Modern hem de Sakıp Sabancı Müzesini aynı gün ziyaret etmeye karar verdik. Genel olarak müzede fotoğraf çekmek yasak olduğu için pek fazla fotoğraf çekemedim.

Not: Sakıp Sabancı'daki Aga Khan Hazineleri Sergisi 13 Mart'a kadar uzatıldı.  

Giriş ücretleri:
İstanbul Modern perşembe günleri herkese ücretsiz, Pazartesi günleri kapalı diğer günler ise yetişkinler 12 TL öğrenci, öğretmen, 60 yaş üstü 6 TL, 12 yaşından küçükler ücretsiz gezebiliyorlar. Daha geniş bilgi için web sitesine bakabilirsiniz.

Sakıp Sabancı Müzesi, tam bilet 10 TL, öğrenci, öğretmen, 60 yaş üstü 3 TL, 14 yaş altı çocuklar ücretsiz. Yine diğer ayrıntılar için web sayfasına bakabilirsiniz.

Yazmışken Pera Müzesini de yazıyım bari, tam bilet 10 TL, öğrenciler, öğretmenler, 60 yaş üstü 5 TL, her çarşamba öğrencilere ücretsiz.

Fotoğrafların devamı burada...

4 yorum:

 1. Merhaba,

  Giriş ücretleri ne kadar??
  Sevgiler
  ( Not 4 kavanoz portakal kabuğu reçelim var Yaz a . Bide susuz olanları çıkulata ile kaplarsam ıhmmm...)

  Hamarat anne Çiğdem

  YanıtlaSil
 2. Merhaba,

  Giriş ücretlerini de yazıya ekledim:). Ben bir kere yaptım beceremedim portakal kabuğu reçelini Sahra'nınki gibi olmamıştı :(.

  İstanbul Modern'de iki çocuğuyla gelmiş bir anne vardı. Çocukların resimlere olan yorumlarını dinlemek için tur gibi peşlerinden gezdik çok tatlılardı.

  YanıtlaSil
 3. ayaklarina saglik diyecegim, en son picassoyu 3 saatte zar zor bitirebilmistik. kendimize ve ayaklarimiza sahane manzarali cafesinde oturarak odul vermistik.

  epey zaman gecmis, bir dahakine ne kismet olur artik iki cocuk ile, ya nasip.

  sevgiler

  YanıtlaSil
 4. Sabah 10'da çıkıp akşam 6'da döndüğümüzü düşünürsek hakikaten ayaklarımıza sağlık :). Kafe'de artık yazın otururuz diye kendimizi avutuyoruz.

  YanıtlaSil

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...