Perşembe, Mayıs 17, 2012

Fırında Ballı Somon & Kremalı Sebzeli Spagetti

somon

CAFE ET CHOCOLAT

Tarife geçmeden önce başka bir şeyden bahsedeceğim; Twitter ve Facebook sayfasında neredeyse her gün o gün içtiğim kahveyi paylaşıyordum. Bu arada da hesabımın olmadığı nadir yerlerden biri olan Tumblr'a arada göz gezdiriyorum. Burada bir hesap açsam nasıl kullanabilirim diye düşünüyordum :). Derken sadece kahve ile ilgili şeyleri yayımlayabileceğim bir yer olabilir diye düşündüm. Evet hayırlı olsun benim de tumblr'ım var, ondan da eksik kalmadım :). Burada o gün içtiğim kahvemi, kahve ve çikolata ile ilgili ufak-tefek şeyleri paylaşmayı düşünüyorum. Eğer Tumblr hesabınız varsa yorumda adresleri bırakırsanız takip etmek isterim.
http://cafe-et-chocolat.tumblr.com

Tariflere geçelim...

Bu ay arayı çok açmadan tarifler ekliyorum, aman nazar değmesin :). Bu aralar bloga eklediğim fotoğraflarla çok oynuyorum. Değişik çerçeveler, efektler, vesaire... Bu işlemleri burada yapıyorum: pixlr.com/o-matic. Bilgisayardaki programlardan çok daha pratik ve kullanışlı.

Somon balığını geçenlerde denediğimi ve çok sevdiğimi Twitter'da da söylemiştim. O gün epey acemice bir deneme olmuştu ve telefonla yemeden önce çektiğim fotoğraf dışında doğru düzgün bir görsel de elimde yoktu. Bu sefer hem bloga da eklerim diye düşünerek hem de o gün tadı damağımda kaldığı için tekrar denedim. Biraz marine sosları araştırdım. Soya sosu koyacaktım ama elimdeki sos 2007'de son kullanma tarihini doldurmuş! Kokusunda, tadında bir şey yoktu ama cesaret edemedim :).

ukllş
Fırında Ballı Somon

Zarif Tablolar Şık Dokunuşlar

Yaşadığınız mekânlar… Gününüzün büyük bir kısmını geçirdiğiniz eviniz veya işyeriniz, ofisiniz. Kişiliğinizi yansıtan, şık yaşam alanlarınız.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...