Pazar, Haziran 03, 2012

Nutellalı Tost ve Çilekler

to

Aslında elimde o kadar çok fotoğraf ve konu var ki bunu şimdi post olarak hazırlamam onların yanında fındık fıstık kalıyor. Eminönü maceramız ve Haliç'e nazır boğaz kahvaltımız, Pizza Margherita soframız, uzaklardan gelmiş bir misafirimiz için hazırladığımız yemek soframız... onları da bir gün yazacağım elbette.

Uzun süredir vakitsizlikten bloga bir şey ekleyemediğim için bir hareket olur diye düşünerek yazıyorum. Şimdi "sür nutellayı ekmeğe ye işte" diyenler olacaktır ama sunum da çok önemli değil mi diye soruyorum? Kahveye, çaya çat kapı gelen bir misafire veya ders çalışan çocuğunuza bir bardak sütle ikram ederek onu mutlu etmek bu kadar kolay olabilir.

Aç aç pinterestte gezerken buna benzer bir fotoğraf görmüştüm sanırım, bir zamandır bunu denemek aklımdaydı. Elime geçen her şeyi tost haline getirmekte üstüme olmadığından bugün kahvaltıda denedim. Çileklerin kalanı reçel oldular ama ben birkaç taneyi bunun için ayırmıştım. Ekmek olarak tam buğday ekmeği kullandım. Arasına bolca nutella sürdüm ve tost makinesinde kapağını kapatmadan ters yüz ederek kızarttım. Tereyağı sevenler kızarmadan önce ekmeğin iki tarafına yağ da sürebilir tabii ki. Yanında çilek dilimleri ve buzlu çay ile harika oldu.

Daha güzel sofralarda görüşmek dileğiyle,

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...